Rezervace zimních pobytů zahájena
Rychlý kontakt

GSM:+420 606 717 683 - Telefonický kontakt pouze od 8:00 do 22:00

E-mail:recepce@penzionlesnizatisi.cz

Na zakoupený skipas přispíváme 200,- Kč
Logo - Penzion Lesní Zátiší
ČeskyDeutsch

Penzion Krkonoše - Ubytování Krkonoše - Penzion Benecko - Penzion Lesní Zátiší - Ubytování Krkonoše - Penzion Benecko - Tipy na výlet

Poloha a okolí

Vítejte v horském penzionu Lesní Zátiší Horský penzion se nachází v oblasti Krkonošského národního parku v nadmořské výšce 930 m nad obcí Benecko, v těsné blízkosti turistických a cyklistických cest, sjezdovek a běžeckých tratí.

Benecko patří svoji polohou mezi nejvýše položené obce západních Krkonoš, leží mezi Jilemnicí a Vrchlabím. Je rájem turistů, cyklistů, lyžařů s úžasnými výhledy do kraje a na hřebeny hor. V okolí jsou překrásné turistické trasy (Zlaté návrší, Kotelní jámy, Rovinka, Mísečky, Špindlerův Mlýn, Labská přehrada), okolní svahy a lesy nabízejí krásná místa pro odpočinkovou dovolenou a skvělé možnosti zimního i letního sportovního využití.

Poloha penzionu je ideální pro celoroční turistiku, cyklistiku, v zimních měsících pro milovníky sjezdového a běžeckého lyžování (Nacházíme se cca 200 m nad sjezdovkou Kejnos )

Zimním období

Penzion Lesní Zátiší se nachází asi 200 m nad sjezdovkou Kejnos Pro milovníky sjezdového lyžování je v blízkosti několik sjezdovek pro dospělé i děti. Umělé zasněžování je samozřejmostí a každodenní večerní lyžování s osvětlením vám zpestří večerní hodiny //4 sedačková lanovka se sjezdovkou Kejnos, HSK, Zvon, snowtubing park / . Pro vaše další sportovní aktivity jsou zde dva snowparky, dvě snowtubingové dráhy a nechybí ani dětský skipark .

Pro milovníky běžeckého lyžování čeká mnoho strojově upravovaných běžeckých tratí napojeno na Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky. Zde se nacházíte téměř na hřebenech, odpadají dlouhé výstupy a tím i únava. Ušetřenou energii můžete věnovat delším výpravám na běžeckých tratích s nádhernými výhledy do horské krajiny.

Chcete si užít i jiné sjezdovky?

Herlíkovice-Bubákov vám nabízí sjezdové tratě všech úrovní náročnosti. Dostupnost je cca 20 min. autem. Na odlehlejší sjezdovky vás dopraví skibusy /sjezdovky Špindlerův Mýn, Medvědín/, Půjčova lyžařského vybavení „STANISLAV“ Benecko, Lyžařská škola „HUSKY“ Benecko, Úschovna lyží a lyžařského vybavení u nás!

Jaro, léto a podzim

Nabízí se turistické stezky, cesty a výstupy a uspokojí všechny věkové kategorie turistů. Výhodou polohy Benecka a tím i penzionu Lesní Zátiší je jeho vrcholová poloha. Při dlouhých či krátkých procházkách po vrstevnicích hor se můžete věnovat krásným výhledům na panorama Českého ráje, za pěkného počasí dohlédnete až na zříceninu hradu Trosky, z jiného úhlu až na Ještěd.

Výstupy a procházky pro méně zdatné turisty: tip na výlet

Výstup na rozhlednu Žalý je jednou z lehčích turistických cest /od penzionu mírným stoupáním asi 20 min./ Z rozhledny Žalý pokračují turistické cestičky s výhledem na panoramata Krkonoš, Šeřín v dáli pak pohled na Labskou přehradu a Špindlerův Mlýn. Nenáročným je i výlet lesní turistickou stezkou na Rovinka. Tyto procházky zvládnou i méně zdatní turisté a rodiče s malými dětmi. Na vaše děti čeká 1,6 km dlouhá „Lufťákova stezka“ která je pro děti nejen hravá, ale i naučná, plná zajímavých zastávek s hádankami.

Pro náročnější turistiku: tip na výlet

Nabízí se turistické výlety na Rovinka – Šeřín – Černou skálu, dále na Mísečky. Pro ty zdatnější pak výstup na Zlaté návrší, turistickou stezkou pokračovat k Labské boudě a k pramenům Labe. Vidíte Pančavský vodopád s krásným rozhledem na Labský důl a okolní hory. Podél cesty si můžete prohlédnout několik betonových bunkrů z druhé světové války.

Další turistické výlety v širším okolí:

Špindlerův Mlýn(14 km) – adrenalinové sporty, bobová dráha , aquapark, lanovka na Medvědín, Sv.Petr Jánské Lázně(20 km) – lázeňské město, kabinková lanovka na Černou horu/1.299m/ Dvůr Králové nad Labem(30 km) – SAFARI zoologická zahrada Harachov(35 km) – muzeum historie lyžování, skokanské můstky Vrchlabí(6 km) – zámecký park, obchůdky, kavárny,……

Cykloturistika

Benecko je díky své vrcholové poloze také ideálním místem pro cykloturistiku. Cyklotrasy v širokém okolí mají dohromady přes 500 km. Zavedou vás na nejzajímavější místa Krkonoš. K dispozici je 9 tzv. „dlouhých sjezdů“. Lanovkou nebo cyklobusem se necháte vyvést na výše položené místo a do údolí sjíždíte s nádhernými výhledy do přírody. Tyto trasy jsou nenáročné a jsou vhodné i pro rodiny s dětmi i méně zdatné turisty.

Online rezervace pokoje v penzionu

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Penzion Lesní Zátiší na Facebooku

Stav sněhu a počasí - Penzion Lesní Zátiší

Počasí Penzion Lesní Zátiší

Ubytování

Ubytování

Restaurace

Restaurace

Parkování u Penzionu

Parkování u Penzionu

Sprcha

Sprcha

Bazén

Bazén

Bezdrátový internet - WiFi

Bezdrátový internet - WiFi

Lyžování

Lyžování

Sauna

Sauna

Ohniště

Ohniště